ده فیلم ترسناک تمام دوران

بستن


ده فیلم ترسناک تمام دوران

 


بدون هیچ مقدمه ای به این فهرست توجه کنید :

  • فیلم "روانی" اولین فیلم این فهرست است. فیلمی زیبا و خوش ساخت ساخته استاد مسلم دلهره، آلفرد هیچکاک فقید.

«روانی» محصول سال 1960 نامزد چهار جایزه اسکار از جمله بهترین کارگردانی بود که در جوایز سینمایی ادگار آلن پو بهترین فیلم جنایی شناخته شد و در جوایز گلدن گلوب جایزه بهترین بازیگر زن را برای «ژانت لی» به همراه آورد.

این فیلم در سال 1992 در فهرست میراث فرهنگی آمریکا و در گنجینه شاهکارهای سینمایی هالیوود قرار گرفت.

روانی

  • فیلم «تنفر» اثر رومن پولانسكی ساخته سال 1965 دومین فیلم ترسناک این فهرست است. این فیلم شاید به نسبت آثار بعدی این كارگردان مانند «بچه رزمری» و «اجاره نشین» كمتر وحشتناك بود اما تاثیرگذاری بیشتری داشت و باورپذیرتر جلوه كرد.

تنفر

  • سومین فیلم، "بیگانه" است. تصور اینكه «ریدلی اسكات» بعد از ساختن «گلادیاتور» بتواند شاهكار دیگری بسازد كمی دشوار بود اما او پیشتر با فیلم «بیگانه» محصول سال 1979 نشان داده بود در ژانر ترسناك تبحر بسیاری دارد.

بیگانه

  • فیلم «جن گیر» ساخته «ویلیام فریدكین»، به احتمال زیاد مشهورترین فیلم ترسناك تاریخ سینماست.این فیلم آنقدر موفق بود كه به یك چندگانه دنباله دار تبدیل شد.

شاید به عقیده خیلی از مردم (از جمله نگارنده) این فیلم می بایست در رتبه یک این فهرست قرار می گرفت اما متاسفانه رتبه چهارم از آن این فیلم شد.

جن گیر

  • Shining یا درخشش یا تلألو همگی اسامی مختلف فیلمی زیبا در ژانر ترسناک می باشند. فیلم زیبایی با بازی درخشان جک نیکلسون می باشد که در رتبه پنجم این فهرست می باشد.

بحران هویت، فیلم «درخشش» اثر «استنلی كوبریك» ساخته سال 1980 را به یكی از بهترین آثار این كارگردان و ترسناك ترین شان تبدیل كرده است.

درخشش

  • «جورج رومرو» همان خالق زامبی‌های وحشتناك است و فیلم «شب مردگان زنده»‌ اش در سال 1968 با موفقیت چشمگیری مواجه شد.این فیلم یكی از بهترین نمونه‌های كلاسیك گونه وحشت در ژانر زامبی است و در رده ششم این فهرست جای می گیرد.

شب مردگان زنده

  • هفتمین فیلم ترسناک مربوط است به فیلم «كله پاك كن» (1977) که یكی از تجربه‌های موفق «دیوید لینچ» است؛ اثر سوررئالیستی كه به یك رویا تبدیل می‌شود.

کله پاک کن

  • و هشتمین فیلم، یکی از زیباترین فیلم های نابغه عالم سینما، استیون اسپیلبرگ است. «آرواره ها» محصول سال 1975  یكی ازمعدود فیلم‌های ترسناكی است كه تماشاگر را در آب تا سر حد مرگ می‌ترساند.

آرواره ها

  • «كابوس خیابان الم» با كارگردانی «وس كریون» ساخته شده در سال 1984 در این فهرست رتبه نهم را از آن خود كرده است.

کابوس خیابان الم

  • و انتخاب دهم این فهرست فیلمی از "جان کارپنتر" است. «جان كارپنتر» اغلب به دلیل زیاده روی در نمایش صحنه‌های خشونت‌آمیز در «اسلشر»هایش مورد انتقاد قرار می‌گرفت اما «هالووین» ساخته سال 1978 به خوبی توانایی كارگردان را در ترساندن تماشاگر نمایش داد.

هالووین

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت