جان بری، موسیقیدانی صاحب سبک

بستن


جان بری، موسیقیدانی صاحب سبک

 

جان بری، موسیقیدانی صاحب سبک

موسیقی متن فیلم های جیمز باند - بازی مرگ  و رقصنده با گرگ آهنگ های خاطره انگیزی هستند که هیچوقت از یادها فراموش نمیشود.

خالق این آثار جان بری میباشد که در ادامه بیشتر با او آشنا میشویم.

جان بری (John Barry)، یکی از شناخته شده ترین آهنگسازان فیلم تمامی دوران است. بری با نام اصلی جان بَری پِرِندِرگَست سال ۱۹۳۳ در یورک، انگلستان، متولد شد.

تنظیم او از تم موسیقی «جیمز باند» که توسط مانتی نورمن خلق شده بود به آهنگسازی ۱۱ فیلم از این مجموعه منجر شد. در بین آثار معروف او در مجموعه جیمز باند می‌توان به فیلم‌های «دکتر نو»، «گلدفینگر»، «شما فقط دو بار زندگی می‌کنید» و «اختاپوس» اشاره کرد. با این حال از ۵ اسکار دریافتی وی هیچ کدام مربوط به جیمز باند نبوده است.

جان بری دو جایزه اسکار اول خود را سال ۱۹۶۷ برای بهترین ترانه و بهترین موسیقی فیلم «Born Free» دریافت کرد. بری سال ۱۹۶۹ برای ساخت موسیقی «شیر در زمستان» یک اسکار دیگر به افتخارات خود اضافه کرد. او با گرفتن اسکار بهترین موسیقی برای «از درون آفریقا» در سال ۱۹۸۶ و «با گرگ‌ها می‌رقصد» در سال ۱۹۹۱ تعداد جوایز اسکار خود را پنج عدد رساند. باری علاوه بر این دو بار در سال ۱۹۷۲ برای موسیقی «مری، ملکه اسکاتلند» و سال ۱۹۹۳ برای «چاپلین» نامزد اسکار شده بود. در کارنامه جان باری نام ۱۱۰ فیلم به عنوان آهنگساز به چشم می‌خورد، او آخرین بار برای فیلم «معما» با بازی کیت وینسلت موسیقی ساخته بود. بری که پیشتر برای موسیقی «شیر در زمستان» جایزه بفتا را برده بود، در سال ۲۰۰۵ جایزه دوستی بفتا را دریافت کرد.

جان بری در ۳۰ ژانویه ۲۰۱۱ بر اثر حمله قلبی در Glen Cove درگذشت.

در ادامه موسیقی فیلم بازی مرگ محصول سال 1973 با بازی و کارگردانی اسطوره دنیای رزمی" بروس لی"  که به دلیل مرگ او در مقطعی ناتمام ماند را خواهیم شنید.موسیقی زیبایی که حتما با آن به گذشته ها سفر میکنید.

بازی با مرگ

  • بازی مرگ (بروس لی)

موسیقی مجموعه  فیلم های جیمز باند دومین اثری است که در سایت  قرار خواهیم داد که مطمئنا نمیتوان این مجموعه فیلمها را بدون شاهکار "بری" تصور کرد.

جیمز باند

  • جیمز باند

گردآوری شده توسط: هانی

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت