خواص سبزی خوردن

بستن


خواص سبزی خوردن

 

سبزی خوردن : علاوه بر زیبا کردن سفره باعث تحریک اشتها می شود و با دارا بودن انواع ویتامین ها و مواد معدنی برای سلامت هم بسیار مفید است.

گیاهان معطر : تمام این نوع از گیاهان معطر با اسانس دار مانند ریحان ، نعناع ، مرزه و ... درچهار خاصیت مشترک هستند : ضد نفخ ، ضد درد، ضد اسپاسم و ضد میکروب . اما جدا از این خواص مشترک ، هرکدامشان ویژگی های خاص خودشان را دارند.

ریحان : خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و در نتیجه ضد سرطان است . اشتها آور ، خلط آور ( جهت درمان سرفه ) و ضد تهوع است . باعث تحریک ترشح شیر درمادران شیرده می شودو در از بین بردن کرم های روده ای و در درمان کرامپ معده ، ورم معده ، یبوست و التهاب روده هم کاربرد دارد . برروی سیستم عصبی تأثیر می گذارد و در درمان تحریک های عصبی ، خستگی ، افسردگی ، اضطراب و بی خوابی نقش قابل توجهی دارد.

تره : تا حدی قادراست بیماری آسم را تسکین دهد. در جلوگیری از بروز بیماری های قلبی نقش دارد و برای بهبود بواسیر هم به کار می رود . درضمن با افزودن تره به غذا هایی مثل گوشت و ماهی می توان بوی بد آن ها را کاهش داد.

مرزه : یک نوع سبزی از خانواده نعناع است که بوی خیلی نافذی دارد و به دلیل تند وتیزی مزه اش ، کمتر به شکل تازه استفاده می شود ولی برخی خانواده ها در سبزی خوردن شان مقادیری مرزه می گذارند . مرزه خاصیت ضد میکروب بالایی دارد ، تعریق را کنترل می کند و به همین دلیل به عنوان گیاه ضد تشنگی برای افراد مبتلا به مرض قند تجویز می شود. این گیاه ، ضد ویروس تبخال ، ضد انگل ، خلط آور ، محرک وتقویت کننده معده است .

 

نعناع : یکی از سبزی های پر مصرف بوده و در سبزی خوردن نیز به وفور استفاده می شود. نعناع یک گیاه بوته ای چند ساله است  که انواع متعددی دارد. از خصوصیات کلی آن می توان به این موارد اشاره کرد : ضد تهوع واستفراغ ، ضد ویروس تبخال ، ضد خارش ، ضد تب ، بازکننده برونشیت و رفع احتقان ، صفرا آور و خارج کننده سموم بدن یکی دیگر از خواص نعناع ، ضد درد و مسکن بودن آن است .

 

جعفری : یکی از سبزی های خوش خوراکی است که در سبزی خوردن استفاده می شود. این گیاه از خانواده چتریان یا همان خانواده جعفری است . این سبزی کاهش دهنده اسید اوریک بوده و در پایین آوردن فشا رخون نیز مفید شناخته شده است . بنابر این مصرف آن به میانسا لان توصیه می شود. به علاوه منبع ویتامین های C و بتاکاروتن است ومواد معدنی مانند آهن و کلسیم دارد.

ترخون : ازسبزی های معطر سفره سنتی ایرانی است که خصوصیاتی کمی متفاوت از بقیه سبزی ها دارد این سبزی ، گیاهی از خانواده کاسنی و منبع مواد معدنی مانند کلسیم ، فسفر ، آهن ، منیزیم ، سدیم و پتاسیم است . این ماده غذایی هم علاوه بر خصوصیات کلی گیاهان معطر یعنی ضد اسپاسم ، ضد درد ، ضد نفخ و ضد میکروب بودن ، خواب آور ، ضد التهاب و آماس و مسکن درد دندان نیز هست . درکتاب قانون ابن سینا ذکر شده که ترخون دارای نیروی مخدر ضعیف است ، شاید مسکن بودنش هم به همین دلیل باشد. خوردن ترخون برای درمان زخم ها و جوش ها ی دهان و دندان نیز مفید شناخته شده است از این رو توصیه می شود حتمأ آن را درمیان اجزای سبزی خوردن تان بگنجانید.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت