جمجمه های کریستالی

بستن


جمجمه های کریستالی

 

جمجمه های کریستالی

جمجمه هاي کريستالي اسرارآميز سال هاست که جزو موضوعات بحث برانگيز دنياي باستان شناسي به شمار مي روند.

يکي از موضوعات بحث برانگيز دنياي باستان شناسي 13 جمجمه کريستالي است که جزو اشياي اسرارآميز دنياي باستان شناسي به شمار مي روند؛ جمجمه هاي عجيبي که هنوز کسي به دليل ساخته شدن آنها پي نبرده است. تاکنون چندين جمجمه کريستالي کامل در بخش هايي از مکزيک، آمريکاي مرکزي و جنوبي کشف شده است که همگي آنها مثل استون هنج، خطوط نازکا و اهرام مصر جزو معماهاي حل نشده و پر رمز و راز باقي مانده اند.

به عقيده باستان شناسان سن اين جمجمه ها بين پنج تا 35 هزار سال است. هر وقت يکي از اين جمجمه هاي کريستالي کشف مي شد مردم محلي منطقه مي گفتند که اين جمجمه ها داراي قدرت جادويي هستند و حتي خاصيت شفابخشي دارند اما حتي خود محلي ها هم نمي دانستند که جمجمه ها دقيقاً از کجا آمده و اصلاً به چه منظوري ساخته شده اند. به همين خاطر در مورد آنها نظريه هاي مختلفي مطرح شده است؛ به عنوان مثال بعضي ها بر اين عقيده اند که اين جمجمه هاي کريستالي بقاياي تمدن گمشده آتلانتيس هستند؛ در حالي که بعضي ديگر به شدت اين تئوري را رد کرده و حتي گروهي با ديدن اين جمجمه ها ادعا مي کنند که آنها قدرت اعجاب انگيز نشان دادن گذشته، حال و آينده را به انسان دارند.

در اين بين تاريخ شناسان و انسان شناسان تصميم گرفتند جزئيات بيشتري در رابطه با جمجمه ها به دست آورند و به همين دليل شروع به تحقيق کردند تا اينکه در مطالعات خود به افسانه سرخ پوستان باستان برخورد کردند؛ افسانه اي که در آن از 13 جمجمه کريستالي به نام خدايان مرگ ياد شده بود که جدا از يکديگر تحت مراقبت شديد جنگجويان کارآزموده نگهداري مي شدند. به همين دليل تحقيقات براي کشف جمجمه هاي بيشتر آغاز شد. با کمي جست و جو تعدادي از آنها در موزه ها و بعضي هم در مجموعه هاي خصوصي کلکسيون دارهاي آمريکايي و تعدادي هم در مکزيک، برزيل، فرانسه، مغولستان و تبت پيدا شد. حالا همه چيز به افسانه نزديک تر شده بود چرا که تعداد جمجمه هاي کشف شده به 13 رسيده بود. در اين بين يکي از جمجمه ها به نام « ميشل هجز » از بقيه جمجمه ها کامل تر و سالم تر بود و چنين به نظر مي رسيد که مردم دوران باستان بقيه جمجمه ها را از روي اين نمونه اصلي ساخته اند؛ طبق تحقيقات بعدي مشخص شد که در آن دوران همه مردم اعتقاد داشتند که اين 13 جمجمه اسرارآميز هديه اي از طرف آسمان به آنهاست.

 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه سازی

ورود کاربر

RSS مطالب

آمار سایت

آمار سایت

تعداد اعضای سایت

شما هم به ما بپیوندید.

عضویت رایگان است.

عضویت در سایت